Navigácia

Program Zelená škola 7 krokov Zelenej školy Článok v novinách Ekohliadka v obci, obecná nástenka Aktivity Ekohliadka v škole Farebné smetné nádoby a vermikompostér Tvorivé dielne Rozhlasové relácie Video o Zelenej škole Eko kódex Informačné letáky a plagáty Environmentálny akčný plán

ZELENÁ ŠKOLA

Program Zelená škola

je najväčší environmentálny program na svete, ktorý je v školách úspešne aplikovaný od roku 1994. Na Slovensku existuje od roku 2004. V tomto školskom roku je doň zapojených 309 škôl. Program Zelená škola prebieha pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR a uznanie získal aj od Environmentálneho programu UNEP.Školy, ktorým sa podarí úspešne zrealizovať 7 programových krokov Zelenej školy, získajú na konci certifikačného obdobia medzinárodné ocenenie -certifikát „Zelená škola“ a vlajku Eco-Schools. Okrem Slovenska sa certifikát udeľuje v ďalších 52 krajinách sveta.

Naša škola sa doň zapojila tento rok po prvýkrát. Prostredníctvom programu Zelená škola chceme u žiakov rozvíjať tvorivé a kritické myslenie, ale najmä dospieť k trvalej zmene ich myslenia a konania so zreteľom na životné prostredie. Program nie je orientovaný iba na samotných žiakov, participuje na ňom celá školská komunita a tiež aj široká verejnosť. Vzájomnou spoluprácou na ceste k spoločnému cieľu  veríme, že prispejeme aj k zlepšeniu medziľudských vzťahov a celkovej atmosféry.

• Základná škola, Kovarce 164
      95615 Kovarce