• Veľkí čítajú malým

12. 03. 2024 sa uskutočnila aktivita Veľkí čítajú malým.  Žiaci deviateho ročníka prečítali žiakom prvého ročníka rozprávku  O repe. Takto si prváčikovia trénovali aj počúvanie s porozumením. Na začiatku hodiny prváci riešili rozprávkovú krížovku.  Po prečítaní rozprávky sa zahrali na rozprávkové bytosti a zdramatizovali dej rozprávky. Následne usporiadali obrázky podľa chronologickej postupnosti, zahrali si rozprávkové pexeso a vytvorili cinquain na tému REPA.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

29. februára 2024 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže  Hviezdoslavov Kubín.

Umiestnenie žiakov v recitácii poetických textov:

1. kategória: 1. miesto Sára Selčanová (4. roč.), 2. miesto Šimon Peter Selčan (3. roč.), 3. miesto Michal Števanka (2. roč.).
      2. kategória: 1. miesto Lukáš Pňaček  (5. roč.), Renáta Kňaze (6. roč.), 2. miesto Emma Dubajová (6. roč.), 3. miesto Lukáš Matejov (5. roč.).
      3. kategória: 1. miesto Sofia Hatalová (9. roč.), 2. miesto Vanessa Pavlíková (8. roč.).

Umiestnenie žiakov v recitácii prozaických textov:

3.  kategória: 1. miesto:  Benjamín Brîşteac, 2. miesto Timotej Vrbičan, 3. miesto Matúš Ďurík (7. roč.).

• Lyžiarsky výcvik

V pondelok 26. 02. 2024 sa pre našich deviatakov začal päťdňový lyžiarsky kurz. Snehovej nádielky síce už bolo pomenej, napriek tomu sa ešte dalo lyžovať. Prvé tri dni si žiaci základy lyžovania osvojovali na vleku v Oščadnici. Vo štvrtok a piatok si  techniku lyžovania zdokonaľovali na lyžiarskom stredisku Veľká Rača. Lyžovanie sme si spestrili turistikou  na miestnu kalváriu.

• Korčuliarsky výcvik

Od 12. 02. 2024 do 16. 02. 2024  žiaci 1. stupňa pod vedením skúsených trénerov absolvovali korčuliarsky výcvik na zimnom štadióne Topvar Aréna v Topoľčanoch.  Deti sa hravou formou naučili základy korčuľovania. Cieľom tohto programu bola podpora športu a rozvoj pohybových zručností. Na záver výcviku dostali žiaci diplom a sladkú odmenu.

• Valentínska pošta

14. 02. 2024 žiacky parlament rozdával valentínsku poštu.

• Korčuliarsky výcvik

Od 12. februára 2024 do 16. februára 2024  žiaci 1. stupňa pod vedením skúsených trénerov absolvovali korčuliarsky výcvik na zimnom štadióne Topvar Aréna v Topoľčanoch.  Deti sa hravou formou naučili základy korčuľovania. Na záver výcviku dostali diplom a sladkú odmenu.

• Stolný tenis

01. februára 2024 reprezentovali školu v stolnom tenise v obvodnom kole v Topoľčanoch Matúš Ďurík (7. roč.), Marko Šišmič (8. roč.), Martina Ďuríková, Linda Fidlerová, Tomáš Hodál, Veronika Pingyaková, Matúš Sotoňák, Martin Škotta (9. ročník).

• Dejepisná olympiáda

05. 02. 2024 sa naši žiaci zúčastnili na okresnom kole Dejepisnej olympiády v Topoľčanoch, v ktorom obsadili aj prvé dve miesta a postupujú tak do krajského kola v Nitre.

Umiestnenie žiakov:

Kategória C

Sofia Hatalová  - 2. miesto.

Eliška Martonková - 3. miesto.

Kategória E

Timotej Vrbičan - 1. miesto.

Kategória F

Jakub Šebest - 2. miesto.

• Geografická olympiáda

19. 01. 2024 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády. Do okresného kola postupujú títo úspešní riešitelia:

Kategória E

1. miesto Sofia Hatalová

2. miesto Matúš Sotoňák

3. miesto Martina Ďuríková

Kategória F

1. miesto Matúš Ďurík

2. miesto Michal Bucha

3. miesto Emma Dubajová

Kategória G

1. miesto Lukáš Pňaček

2. miesto Šimon Holík

• Olympiáda z ANJ

29. 11. 2023 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády z anglického jazyka. Do okresného kola postúpili: Matúš Ďurík, Sofia Hatalová.

Blahoželáme!

• Biologická olympiáda

11. 01. 2024 sa uskutočnilo školské kolo Biologickej olympiády. Do okresného kola postupujú títo úspešní riešitelia:

1. miesto Matúš Sotoňák

2. miesto Sofia Hatalová

3. miesto Zuzana Krošláková

Výsledky matematickej súťaže Pytagoriáda, ktorá sa uskutočnila 12. 12. 2023:

Kategória P3

1. miesto Šimon Peter Selčan

2. miesto Viktor Bobula

3. miesto Aneta Hatalová

Kategória P4

1. Sára Selčanová

2. Sebastián Borovka

Blahoželáme!

• Fašiangový karneval

31. 01. 2024 sa žiaci zúčastnili na fašiangovom karnevale. Zábavu otvorili žiačky z tanečného krúžku dvomi tancami. Po nich  nasledovalo predvádzanie masiek, súťaže a voľná zábava.

• Kuchynka

Tento školský rok sa môžeme pochváliť novou učebňou kuchynky, ktorá slúži pri vyučovaní techniky vo všetkých ročníkoch.

18. 01. 2024 sa uskutočnila recitačná súťaž v prednese povestí Šaliansky Maťko.

Umiestnenie:

I. kategória

1. Šimon Peter  Selčan

2. Viktor Bobula

3. Michal Števanka

II. kategória

1. Sára Selčanová

2. Sofia Ďuričová

3. Tobias Petrík, Lukáš Pňaček

III. kategória

1. Renáta Kňaze

2. Benjamín Brîşteac

3. Emma Dubajová

Víťazom blahoželáme!

• Vianočný darček

14. 12. 2023  v Kultúrnom dome v Kovarciach naši žiaci zahrali milé divadelné predstavenie SHREK. Po predstavení nasledovala vianočná tržnica.

• Mikulášska návšteva

06. 12. 2023 nechýbal v našej škole Mikuláš, ktorý k nám pricestoval aj s anjelom a s čertom v plnej paráde. Čert najskôr vyspovedal našich nezbedníkov, potom najmenší dobrovoľníci zarecitovali mikulášske veršíky a nakoniec Mikuláš  obdaroval všetkých balíčkami. Počas dňa žiaci vyrábali rôzne vianočné dekorácie. Nechýbali vianočné piesne a relácia.

• Darčeky

Mikulášske  balíčky pre klientov zo zariadenia Clementia v Kovarciach   pripravili naši žiaci prinesením rôznych darčekových predmetov. Všetkým rodičom a žiakom, ktorí akýmkoľvek darčekom prispeli, ďakujeme!

• Súdne pojednávanie

22. 11. 2023 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili na súdnom pojednávaní na Okresnom súde v Topoľčanoch. Témou súdneho pojednávania bola výroba a prechovávanie omamných a psychotropných látok.

• Pasovanie prvákov

13. 11. 2023  boli naši prváci slávnostne pasovaní. Žiaci 9. ročníka  prváčikov prekvapili rozprávkovým  programom.

• Základná škola, Kovarce 164
      95615 Kovarce